Tag: веера

МТСП: Иванов покажува елементарно непознавање на Истанбулската конвенција

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) порачува дека претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во денешно обраќање во Собранието покажал елементарно непознавање на Истанбулската...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот