Tag: вела кука

Во Белата куќа, со присуство на Трамп, продолжуваат разговорите меѓу Србија...

Разговорите меѓу делегациите на Белград и Приштина, предводени од претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Косово Авдулах Хоти, продолжуваат денеска во Вашингтон,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот