Tag: „Велес фест“

Започна велешкото културно лето „Велес фест“

Со камерен концерт на млади врвни руски солисти насловен „Амбасадата на мајсторството“ кој синоќа се одржа во големата сала на Општина Велес во организација...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот