Tag: велешанец

Велешанец во гаќи го чувал хероинот за продажба

Велешанец во топче од киндер-јајце скриено во гаќите што ги носел чувал хероин за продажба. При претрес во неговиот дом пронајдени се околу 10...

Приведен велешанецот кој пукаше кон полицаец пред црквата „Св.Спас“ во Велес

Полицијата денеска околу 10.00 часот, го лишила од слобода и привеле во Полициска станица Велес Ѓ.К.(31) од Велес, кој вчера пред црквата „Св.Спас“, кај...

Велешанец стана милионер и освои 1.617.237,00 ДЕНАРИ

Штерјовски Гордан од Велес, стана милионер.Најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка на Државна видеолотарија му донесе 1.617.237,00 денари.МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката е освоена на 10.10.2019...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот