Tag: велешко културно лето

Започна велешкото културно лето „Велес фест“

Со камерен концерт на млади врвни руски солисти насловен „Амбасадата на мајсторството“ кој синоќа се одржа во големата сала на Општина Велес во организација...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот