Tag: Велешта

СВР Охрид со детали за убиството на Дилавер Бојку

СВР Охрид денеска соопшти детали околу синоќешниот оружен инцидент во Струга, кога беше убиен Дилавер Бојку (55) од струшкото село Велешта.Според полицијата, убиството било...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот