Tag: велигденски базар

Во Охрид од утре традиционалниот „Велигденски базар“

И оваа година за престојните Велигденски празници во Охрид ќе се одржува манифестацијата Велигденски базар.На претпразничниот саем на отворено на плоштадот кај Чинарот свои...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот