Tag: велики

Мицотакис: Не може да се споделува културното наследство на Александар...

Немаме што да споделиме од културното наследство на Александар Велики, вели лидерот на грчката опозициска партија Нова демократија, одговарајќи на овој начин на изјавата...

Заев го објави новото име на скопскиот аеродром

Автопатот што не повзрзува со јужната граница ќе се преминува во „Пријалетство“, а скопскиот аеродром во „Меѓународен аеродром Скопје“, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција  со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот