Tag: Велимир Смилевски

Смилевски: Ќе изградиме мостови и патеки на Серава

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Бутел, Велимир Смилевски, вети изградба на нови патеки на двете страни од реката Серава.„Со децении граѓаните на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот