Tag: велосипедска патека

Нов вид енергетска патека за велосипеди во Утрехт

Властите во холандската покраина Утрехт вчера ја отворија, како што велат, „најдолгата сончева патека за велосипеди во светот“, поврзувајќи одржлив извор на енергија со...

Нова пионерска велосипедска патека на Водно

На Средно Водно, денеска во 12:00 часот официјално ќе биде отворена новата пионерска велосипедска патека, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“.„Претходно, сите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот