Tag: Венецијаска комисија

Заев: Подготвени сме да го имплементираме мислењето на Венецијаската комисија

„Како институција сме подготвени да го имплементираме мислењето на експертите на Венецијаската комисија за Законот за јазиците“, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот