Tag: Венус

Мугуруза и Венус за титула на Вимблдон

Шпанската тенисерка Гарбиња Мугуруза и Американската Венус Вилијамс ќе играат во финалето на Вимблдон во женска конкуренција.Прво Мугуруза денеска во првото полуфинале убедливо ја...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот