Tag: венчавка

Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала… А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ...

Тајландскиот крал се ожени четврти пат

„Кралот на Тајланд, Маха Вачиралонгкорн, кој в сабота ќе биде и службено крунисан, денеска објави дека се оженил четврти пат и својата сопруга ја...

Џони Деп ќе се венча со танчерка од Санкт Петербург

Американскиот актер Џони Деп ќе се венча со 20-годишната танчерка од Санкт Петербург, Полина Глен, објави „Дејли мејл“.Двојката се запознала лани на вечерна забава....

Се свршија Кети Пери и Орландо Блум

„Пејачката Кети Пери (34) потврди дека се свршила со актерот Орландо Блум (42).Пејачката сподели заедничка фотографија на Инстаграм, на која се гледа голем прстен во...

Принцот Хари и Меган се венчаа

Принцот Хари и Меган Маркл се погледнаа во очи и се заколнаа на вечна љубов, откако се венчаа во капелата Сент Џорџ во замокот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот