Tag: венчавки

Над 10.000 двојки се венчаа во Украина од почетокот на војната

Украинското Министерство за правда соопшти дека од почетокот на војната 10.683 двојки се венчаа во Украина се венчаа, пренесува МИА.Од 24 февруари од почетокот...

Во Норвешка најголем пад на бројот на венчавки од 1927 година

– Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот