Tag: верверица

Американец дрогирал верверица за да биде агресивна

„Полицијата во Алабама, во јужниот дел на САД, виделе необична сцена на почетокот на неделата, при претрес на еден стан – верверица дрогирана со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот