Tag: весели мемеди

Оставката на Весел Мемеди на денешната собраниска седница

Потпретседателот на Собранието Весел Мемеди, кој поднесе оставка на пратеничката функција, на денешната 104. седница ќе го искористи своето право и ќе се обрати...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот