Tag: Весел Мемеди

Судењето за организаторите на 27 април продолжува на 15 мај, ќе...

Судењето за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието продолжува на 15 мај годинава, кога треба да бидат сослушани сведоците Стефан Младеновски и...

Оставката на Весел Мемеди на утрешната собраниска седница

Потпретседателот на Собранието Весел Мемеди, кој поднесе оставка на пратеничката функција, на утрешната 104. седница ќе го искористи своето право и ќе се обрати...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот