Tag: „Викенд без ДДВ“

Повратот од Викендот без ДДВ ќе се изврши во два дена,...

Управата за јавни приходи ги достави налозите за повратот на ДДВ на граѓаните од мерката Викенд без ДДВ, а исплатата ќе се врши од...

Инспекторите на терен: Минатата недела поднеле 23 прекршочни и 19 кривични...

„Во периодот од 5 до 11 октомври при инспекциски контроли на територијата на целата држава поднесени се 23 прекршочни пријавии и 19 кривични пријави...

Заев: Искористете го „Викендот без ДДВ“ и купувајте македонски производи или...

Премиерот Зоран Заев денеска ги повика граѓаните да го искористат последниот ден од „Викенд без ДДВ“, за купување македонски производи или услуги, како и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот