Tag: „Витаминка“

Ковачевски: Со владина поддршка македонските компании реализираат нови инвестиции и вработувања

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за економија Крешник Бектеши остварија средба со раководството и вработените во производните капацитети на нашиот национален бренд „Витаминка“...

„Витаминка“ донираше 480 пакети со свои производи во Банката за храна...

„Витаминка“ денеска донираше 480 пакети со свои производи во Банката за храна Кавадарци.Тие ќе бидат дистрибуирани до социјално загрозени лица, кои имаат потреба од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот