Browsing: вмро-дпмне

ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните им нуди само празни ветувања, реагираат од владејачкиот СДСМ откако партијата на Христијан Мицкоски вчера ја промовираше…

ВМРО-ДПМНЕ излезе со соопштение по повод хаосот создаден од прекинот на важноста на личните документи на граѓаните. Во соопштението велат: „Владата…

Собранието денеска, по речиси двочасовна пленарна дискусија, ја изгласа техничката влада. За избор на Владата потребно беше просто мнозинство на…

СДС ем не ги крева пензиите, ем е против кога ВМРО-ДПМНЕ ќе најави дека ќе ги покачи, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.…