Tag: „Глобал“

Global Firepower: САД прва воена сила во светот, Русија втора, Северна...

Според годишниот извештај на „Global Firepower“ во кој се оценува воената моќ на секоја земја, први на листата се САД, по што следуваат Русија,...

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Увидот за причините за пожарот во Трговскиот центар „Глобал“ почна претпладнево во Струмица. Инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување и дежурен...

Заев: „Глобал“- симболот на модерна Струмица ќе го вратиме во нормала

„Уште од утре организираме масовна солидарна акција и за расчистување и за возобновување на „Глобал“ и солидарна акција со финансиско помагање со сите можни...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот