Tag: „ГЛОБСЕК 2020“

Претседателот Пендаровски на Глобалниот безбедносен форум „ГЛОБСЕК 2020“

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска во Братислава ќе учествува на Глобалниот безбедносен форум „ГЛОБСЕК 2020“, каде ќе има собраќање на тема...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот