Tag: „Делчево куп 2019“

Вардар најдобар на младинскиот ракометен „Делчево куп 2019“

Заврши вториот ракометен турнир „Делчево Куп 2019“.Во машка конкуренција првото место му припадна на РК „Вардар“, кој во финалето беше подобар од Астраион од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот