Tag: „ДУНА“

„ДУНА“: Апликацијата за изборниот процес функционира нормално, сајтот на ДИК беше...

„Апликацијата поврзана со изборниот процес функционира најнормално, но страницата на Државната изборна комисија беше цел на хакерски напад“, информираа денеска од компанијата „ДУНА“.„Апликацијата на ДУНА поврзана со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот