Tag: „Ер Индија“

Жена пилот спречи судар меѓу два патнички авиона во Индија

Тешка авионска несреќа меѓу два авиона над Мумбај во Индија била избегната благодарение на брзата и храбра реакција на жена пилот која со своите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот