Tag: „ИДЕАС Де По“

МИОА потпиша меморандум за разбирање со УСАИД

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски, потпиша меморандум за разбирање со извршниот директор на „ИДЕАС Де По“, Александар Шахов.Меморандумот се однесува на реализација на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот