Tag: „икона“

Чех во Баку се збогува со фудбалот

Легендарниот голман на Арсенал, Петер Чех, планира да се повлече од професионалниот фудбал, а тоа ќе го направи токму на финалето на Лига Европа,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот