Tag: „Илинденски марш 2017“

Коњаниците утре тргнуваат за Крушево

„Илинденскиот марш 2017“ ќе почне утре во 17.30 часот од паркот „Јане Сандански“ во општина Аеродром, која е традиционално покровител на овој коњички марш,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот