Browsing: Катица јанева

Судот на првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски–Боки 13 денеска му изрече казна затвор од девет години, а на второобвинетата…

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална…

– Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде…