Tag: „Киненова“

Филмскиот фестивал „КИНЕНОВА“ со продолжена програма до крајот на ноември

Меѓународниот фестивал на дебитантски филм „КИНЕНОВА“ по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември.Главната програма заврши на...

Тања Бошковиќ ѕвезда на фестивалот „Киненова“

Најголемата дама на српското глумиште Тања Бошковиќ годинава го добива признанието за посебен придонес во светската филмска уметност што го доделува четвртиот Интернационален филмскиот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот