Browsing: луѓе

Израелската армија објави дека осум членови на израелските одбранбени сили (ИДФ) се убиени денеска во борбите во Појасот Газа, со…

Денеска, во Клубот на пратеници, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, како домаќин го отвори Министерскиот форум на Регионалната иницијатива…