Tag: „Македонија-2025“

Почнува 8. самит „Македонија 2025“

Во Скопје од денеска до петок ќе се одржи осмото издание на самитот „Македонија 2025“, водечка регионална платформа за споделување знаења, поврзување бизниси и...

Пендаровски се сретна со извршната директорка на „Македонија-2025“

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Никица Мојсоска–Блажевски, главен извршен директор на организацијата „Македонија – 2025“, која го информирала за нивните претстојни активности, како...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот