Tag: „МојДДВ“

Корисниците на апликацијата „МојДДВ“ ќе можат да го донираат својот поврат...

Физичките лица корисници на апликацијата „МојДДВ“ од денеска ќе можат да го донираат својот поврат на ДДВ за првото тримесечје од 2020 година за...

Ангеловска: МојДДВ #Моја награда ќе доделува по десет парични награди на...

Со новата апликација МојДДВ #Моја награда која започнува од 15 декември, граѓаните освен што ќе можат да го остваруваат правото на поврат на 15...

Преку МојДДВ #МојаНаграда 3.852 парични награди, од кои две премии по...

„Вкупно 3.852 парични награди во вкупен фонд од половина милион евра ќе се доделуваат од 15 месецов со скенирање на фискалните сметки преку апликацијата...

СДСМ: За три месеци над три милиони евра кај граѓаните преку...

Скопје, 2 октомври 2019Концептот Парите кај граѓаните како еден од столбовите на Програмата на СДСМ, дава реални и видливи резултати.Како дел од сетот мерки...

Исмаили : Со „МојДДВ“ добиваат сите граѓани, а се полни и...

Министерот за култура Хусни Исмаили денеска беше дел од караванот „МојДДВ“ поставен во Рамстор маркет во „Палма мол“ во Тетово.Тој пазареше во маркетот по...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785.„Од 1. јули кога стартуваше мерката...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот