Browsing: напад

Тројца затворски службеници се убиени, а еден затвореник избегал по напад на полициски конвој во Франција. Уште три лица се…

Европските антитерористички единици и контраразузнавачката служба успешно пресретнале најмалку четири планирани терористички напади, зад кои, наводно, стојат неодамна пристигнати мигранти,…