Tag: „Ол стар“ тим

Вардар со најмногу играчи во „Ол-стар“ тимот на ракометната ЛШ

Петмина членови на Вардар се најдоа во „Ол стар“ тимот на ракометната Лига на шампиони, четворица играчи и тренерот Роберто Парондо.Во изборот на ЕХФ...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот