Tag: „Петре Прличко“

Битолскиот актер Слободан Степановски добитник на актерската награда за животно дело...

Слободан Степановски, член на Битолскиот Народен театар е годинашен добитник на наградата „Петре Прличко“ за 2020 година.Вака едногласно одлучи жири комисијата во состав: Саши...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот