Browsing: поддршка

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ги поддржува младите лекари и приватните специјализанти во нивната борба за достоинствени плати,…

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за претседател на државата, соопшти партијата по денешната седница на…

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, во интервју за euronews.albania изјавил дека претседател на државата може да биде и Албанец само доколку ја…

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп објави анкета за Truth Social, истакнувајќи дека зборот што гласачите најмногу го поврзуваат со потенцијален…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Брисел, каде е во работна посета, на завршната сесија на скринингот на Северна Македонија, во…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски го пречека потпретседателот на Европската комисија и висок претставник на Европска…

Заменик претседателот за европски прашања, Бојан Маричиќ, оствари средба со Мануел Сарацин, специјален претставник на Сојузна Република Германија за Западен…