Tag: „прва победа“

Макрон прогласи „прва победа“ против епидемијата со коронавирусот

„Францускиот претседател Емануел Макрон во телевизиското обраќање до нацијата ја прогласи првата победа против епидемијата со Ковид-19, три месеци откако и прогласи „војна“, јави...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот