Browsing: Претседател

Ова е Договорот од Преспа. Ако постоеше кредибилна, национална, патриотска, општествена, народна грчка Влада ќе го стореше ова, рече лидерот…

Гордана Сиљановска-Давкова денеска на официјална церемонија, со највисоки државни и воени почести, ја презеде функцијата претседател на државата од Стево…

Претседателот Стево Пендаровски денеска на прес конференција изјави дека изминативе денови добил јавна поддршка за номинација за втор мандат од…

Судијката на американската сојузна држава Илиноис, Трејси Портер, забрани името на поранешниот претседател Доналд Трамп да се појавува на гласачкото…