Tag: „Пју“

„Пју“: Мнозинството во САД, Британија, Франција и Германија бара реформи на...

Американскиот истражувачки центар „Пју“, денеска објави резултати од анкета спроведена во САД и земји од Западна Европа, а поврзана со мислењата на граѓаните за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот