Tag: „Северен тек 2“

Мас: Германија нема да го промени ставот за „Северен тек 2“

“Берлин не планира да се повлече во спорот со САД околу гасоводот „Северен тек 2“, изјави за ДПА германскиот министер за надворешни работи Хајко...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот