Browsing: србија

Авионот на компанијата „Маратон ерлајнс“, која врши летови за Ер Србија, со 106 патници слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“…

Светската здравствена организација предупредува на ширење на сипаници во делови од САД и Европа поради се почестото невакцинирање на децата.…

Уценувачката група „Килин“ (Qilin), која на крајот на декември 2023 година ја презеде одговорноста за хакерскиот напад врз Електростопанството на…

Откако синоќа на Исланд, по неколкунеделни земјотреси, еруптираше вулкан, се огласи метеорологот Иван Ристиќ, кој летово предупредуваше за големи супермоќни…