Tag: „ФИС Ролер ски куп Тоше Проески“

Претстојниот викенд во Крушево по трет пат „ФИС Ролер ски куп...

Во организација на Скијачката федерација на Македонија (СФМ), со поддршка од Агенцијата за млади и спорт (АМС) од 23 до 25 август во Крушево...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот