Tag: „Форин Полиси“

Гласини: Ердоган е болен, има проблеми со одењето и говорот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган (67) е можеби навистина ранлив пред изборите во 2023 година, но не затоа што неговата владеачка Партија на правдата...

„Форин Полиси“: Изборните резултати во Северна Македонија се добра вест за...

„Доколку Балканот има успешна приказна, тоа веројатно е Македонија. Во 90-тите години на минатиот, земјата мирно се раздружи од Југославија. Во јуни 2018 година...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот