Tag: хомосексуалци

Папа Франциско: Родителите не треба да ги осудуваат своите геј деца

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциско, им порача на родителите на хомосексуалните деца дека не треба да се осудуваат, туку да им пружат поддршка....

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот