Tag: Хонг

Хонг Конг: Една третина од новозаразените со Ковид-19 се од Индија,...

Властите во Хонг Конг повторно привремено ги прекинаа летовите на Ер Индија, откако се зголеми бројот на заразени патници кои доаѓаат од Индија во Хонг Конг,...

Куче во Хонг Конг заразено со новиот коронавирус

Куче во Хонг Конг е заразено со новиот коронавирус. Кај кучето е регистрирано „ниско ниво“ на вирусот, соопштија властите. Се работи за куче кое...

Груевски: Она што го најавив во ноември почнува да се реализира

Она што го најавив во ноември минатата година и на што интензивно се работеше во месеците потоа, денес започнува да се реализира.Почнува со градба...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот