Tag: Храброво

Руски авион се излизга во снег, тројца повредени

Три лица се полесно повредени кога руски патнички авион се излизга од пистата после слетувањето на аеродромот во Калининград, додека 1.500 патници останаа заглавени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот