Tag: храмови

Ердоган пак провоцира: Турција продава христијански цркви

Во Турција се продаваат две христијански цркви, пишува австрискиот весник „Кронен Цајтунг“.Наводно, храмовите се продаваат заради пополнување на буџетот на Турција која моментно се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот