Tag: Христијанско демократска унија

Остри критики од „Конрад Аденауер“ за ВМРО-ДПМНЕ

Наместо да ја прифати волјата на мнозинството и да се насочи кон внатрепартиски реформи, ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја задржи разјадената власт, пишува во...

Меркел оди кон нов мандат

Германската канцеларка Ангела Меркел потврди дека ќе се кандидира за четвртиот мандат на изборите во 2017 година, а ако тоа и успее ќе се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот