Tag: христово раѓање

Во Крушево одбележување на празникот Дева како најава на Христовото раѓање

На градскиот плоштад во Крушево утревечер од 18 часот во пресрет на Божик, ќе се одржи настанот „Дева – во чест на новото раѓање“...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот